Endoskopija

Baltijos ir Amerikos klinikoje atliekamos šios endoskopijos:

Ezofagogastroduodenoskopija – endoskopinis stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos tyrimas specialiu fibrooptiniu instrumentu – japonų „Olympus“ firmos endoskopu. Tyrimo metu nustatomi šių organų uždegimai, išopėjimai, augliai ir kita. Šio tyrimo metu gali būti paimama biopsija, įtariant suvėžėjimą, ir gabalėlis audinio siunčiamas į Vilniaus patologijos centrą ištyrimui, taip pat sustabdomas kraujavimas iš opos arba pašalinamas polipas. Mūsų įstaigoje šio tyrimo metu nustatoma Helicobacter pylori bakterija, kuri sukelia 95 proc. lėtinių gastritų, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę, skrandžio vėžį ir kt.

Kolonoskopija – endoskopinis tyrimas, kurio metu apžiūrima visa storoji žarna specialiu ilgu instrumentu. Kolonoskopijos metu diagnozuojama: įvairios storosios žarnos ligos, vėžys, šeiminė adenoidinė polipozė, opinis kolitas.

Sigmoskopija – tai tyrimas, kurio metu sigmoidoskopu apžiūrima riestinė storosios žarnos dalis.

Rektoskopija (tiesiosios žarnos) – tai tyrimas, kurio metu rektoskopu apžiūrima išangė, tiesioji žarna ir pradinė riestinės žarnos dalis (iki 30 cm).

Anoskopija (išangės) – tai tyrimas, kurio metu specialiu vamzdeliu ištiriamas išeinamosios angos kanalas, t.y. paskutiniuosius 2-5 žarnyno centimetrus. Jos metu diagnozuojamas hemorojus, išeinamosios angos kanalo įplėša.

Endoskopijų metu galima ne tik apžiūrėti, įvertinti vidaus organus, bet ir atlikti gydomąsias procedūras: stabdyti žarnos vidinį kraujavimą, šalinti polipus, pradines auglių užuomazgas, atlikti biopsiją.

Daugiau informacijos tel. 8 5 234 2020.

Būtina išankstinė registracija.

Naujienos
Atkurtos Lietuvos 100-mečio šventės proga – ypatingos nuolaidos!

Pasitikite atkurtos Lietuvos 100-metį sveiki! Nuo vasario 12

Justina Ūsienė

IŠSILAVINIMAS 2012 08–2016 07 Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.

Organizmo fizinio pajėgumo būklę atskleidžia širdies ir kvėpavimo tyrimas

Didėjant darbo krūviams ir streso lygiui, mažėja organizmo