Aktuali problema – šlapimo nelaikymas.

Šlapimo nelaikymas (inkontinencija) – tai būklė, kai šlapimas išteka dėl šlapimo pūslės funkcijos kontrolės praradimo. Tai nėra liga, tai šlapimo takų ligos požymis. Tačiau tai labai aktuali problema. Ligoniai susiduria su daugybe socialinių ir psichologinių problemų (vengia tolimesnių kelionių, naudojimosi transportu, nežinomų vietų, lytinių santykių ir pan.), apribojamas žmogaus fizinis ir socialinis aktyvumas. Šlapimo nelaiko 10-30 proc. moterų ir 1,5-5 proc. vyrų virš 65 metų. Virš 80 metų šlapimą nelaikančių abiejų lyčių santykis panašus.

Šlapimo nelaikymą fizinio krūvio metu nulemia susilpnėję dubens dugno raumenys, anatomiškai po gimdymo ar menopauzėje pakitusi šlapimo takų padėtis. Tokiais atvejais moteris nesulaiko šlapimo kosint, čiaudint, bėgant, šokant, sportuojant, lytinio akto metu, juokiantis. Atvejais kai fizinio krūvio šlapimo nelaikymo konservatyvus gydymas būna neefektyvus ir tai trikdo gyvenimo kokybę, chirurginė šios problemos korekcija gali būti ilgalaikis ir sėkmingas šios problemos sprendimo būdas.

Pasirenkant operacijos būdą moterų šlapimo nelaikymui gydyti, reikia atkreipti dėmesį į kliniką, urodinaminius tyrimus, nustatyti indikacijas operacijai. Reikia prisiminti, kad pirmoji operacija gali nulemti ligonės ateitį. Todėl, galvojant apie operaciją, kiekvienai pacientei reikia spręsti individualiai bei pasirinkti tokį būdą, kuris užtikrintų ilgalaikį poveikį, gerą prognozę ir estetinį vaizdą bei suteiktų ligonei garantiją.

Klinikoje konsultoja ir operuoja gydytojas urologas Marius Kinčius.   Konsultacija nemokama.  Registracija būtina.

Pagerinta slauga šlapimo nelaikymo korekcijos TOT su tinkleliu metu – 1.200,00 Lt*

*Dienos chirurgijos paslaugų bazinę kainą kompensuoja TLK. Nurodyta kaina tai yra priemoka už komfortą (turint gydytojo siuntimą, forma Nr. 027/a).