Gydymas trombocitų koncentratu PRP

Kodel trombocitai?

Trombocitai (angl. Platelets) yra lipnūs, netaisyklingos formos, bespalviai kraujo komponentai. Jie formuojasi kaulų čiulpuose, ir dažniausiai išgyvena vidutiniškai 10 dienų. Žaizdai kraujuojant, jos vietoje susikaupia trombocitai ir stengiasi blokuoti kraujo tėkmę. Mineralas kalcis, vitaminas K ir proteinas, vadinamas fibrinogenu padeda trombocitams suformuoti krešulį.

Krešulys formuojasi kraujui konktaktuojant su oru. Trombocitai yra jautrūs orui, todėl pradeda skaidytis (degranuliuotis). Tuomet reaguodami su fibrinogenu padeda formuoti smulkias fibrino gijas. Šios gijos šakojasi ir galiausiai susiformuoja į voratinklį panašus tinklas, kuris savo paviršiumi ir sustabdo kraujo ląsteles. Džiūdamas kraujo ląstelių tinklas kietėja, formuodamas krešulį arba šašą.

Šiame žaizdoje susiformavusio fibrino krešulyje esantys trombocitai pradeda skaidytis, tokiu būdu išleisdami įvairius augimo faktorius (angl. growth factors).

Kas yra trombocitų koncentratas PRP?

Trombocitų sudėtyje yra įvairių augimo faktorių (dar vadinamų citokinais). Tai trombocitų kilmės augimo faktorius (angl. PDGF), transformuojantis augimo faktorius-beta (angl. TGF-B), į insuliną panašus augimo faktorius (angl. IGF), taip pat vaskuliarinis endotelinis augimo faktorius (angl. VEGF) ir tai yra tik keletas iš visų trombocitus sudarančių faktorių.

Trombocitų koncentratas išgaunamas specialioje centrifūgoje išsukant paties paciento kraują ir specialiu būdu ištraukiant sluoksnį, kuriame susikaupia trombocitų ir baltųjų kraujo kūnelių koncentratas.

Sistemos technologijos unikalumas slypi tame, kad specialios centrifūgos pagalba skirtingais tankiais išskiriami paties paciento kraujo komponentai. Raudonieji kraujo kūneliai (RKK) yra tankiausi ir nusėda rezervuaro apačioje. Plazmos frakcija yra mažiau tanki ir užtvindo viršutinį rezervuaro sluoksnį. Tarp kraujo plazmos ir raudonųjų kraujo kūnelių (RKK) susitelkia sluoksnis (angl. buffy coat), kuriame nusėda didžioji dalis trombocitų.

Panaudojus GPS® III Sistemą – paties paciento kraujyje esantys trombocitai išskiriami koncentruota forma. Suaktyvuoti trombocitai išleidžia augimo faktorius ir sužadina natūralius organizmo gyjimo procesus.

Biomet GPS® III sistemos išskirtinumas ir kokybė

Virš 90% trombocitų

Vertinant trombocitų atskyrimo sistemas, trombocitų regeneracinis faktorius kraujyje yra svarbiausias kintamasis. Būtent jis ir nurodo sistemos efektyvumą nepriklausomai nuo išgauto trombocitų koncentrato (angl. Platelet Rich Plasma). Dauguma sistemų grindžia jų išgautų trombocitų kiekiu, įvairiems tūriams, o tai turi didelės įtakos vertinant išgautą trombocitų koncentratą ir lyginant jį su baziniu. Pavyzdžiui, jei 3 ml trombocitų koncentrato (angl. PRP) išgaunami iš 60 ml kraujo, trombocitų koncentracija lyginant su bazine bus didesnė nei išgavus 10 ml koncentrato iš to pačio kraujo kiekio.

Naudojant GPS®III sistemą, išgaunamas pastovus (10% imamo kraujo kiekio) trombocitu ̨koncentratas, kuriame bus sukaupta virš90% kraujo kiekyje buvusiu ̨trombocitų. Dėl unikalaus automatizuoto GPS®III sistemos mechanizmo pastovus trombocitu ̨koncentratas yra išgaunamas kiekvieną kartą.

Tai yra aukščiausios kokybės PRP, kurios dėka, rezultatui pasiekti reikalinga vienkartinė procedūra. Paprastai gydymas įprastine PRP reikalauja 3-5 injekcijų seanso rezultatui pasiekti, nes įprastoje PRP esančių trombocitų kiekis yra ženkliai mažesnis ir nesugeba sukurti stipraus gyjimo proceso. Taip pat tyrimais įrodyta, kad PRP esantys baltieji kraujo kūneliai (leukocitai) yra labai svarbus maksimaliam efektui sukurti. GPS III sistema sukurta taip, kad kiekvieną kartą išgautų maksimalų trombocitų bei leukocitų kiekį ir garantuotų paprastą ir užtikrintą šių dalelių surinkimą koncentruotoje formoje.

Registracija būtina.