Infuzinė terapija – ne tik gydymui, bet ir geresnei savijautai

Lašine infuzija gydomas pacientas dažnam iš mūsų asocijuosi su sunkiomis ligomis ar net gyvybei pavojingomis būklėmis. „Taip, jos yra būtinos po operacijų, tam tikrų procedūrų, tačiau jos gali būti ir organizmo stiprinimo, nuovargio mažinimo ar net profilaktine priemone saugantis virusų,“ – sako Baltijos ir Amerikos klinikos šeimos gydytoja Gintarė Miliūnaitė.

Organizmo stiprinimas lašinėmis infuzijomis yra ypač populiarus Jungtinėse Amerikos Valstijose – taip čia jas įprasta skirti prarasto organizmo skysčių kiekio atstatymui po ilgesnio skrydžio. Arba atvirkščiai, prieš suplanuotą skrydį, kada netikėtai užpuola peršalimo ligos.

Infuzinė terapija gali būti skiriama ne tik prarasto skysčių kiekio atstatymui.  Atsižvelgiant į paciento būklę, nusiskundimus ir atliktų tyrimų rezultatus, papildomai gali būti skiriami vitaminai, mineralai, priešuždegiminiai vaistai, analgetikai, vaistai nuo pykinimo ir kiti medikamentai.  

„Svarbu atkreipti dėmesį, kad organizmo stiprinimą lašinėmis infuzijomis skirtų gydytojas, kuris, įvertina paciento sveikatos būklę, galimas alergines reakcijas.  Siekiant pasirinkti optimalų gydymo metodą, prieš infuzinę terapiją gali būti rekomenduojama atlikti tam tikrus laboratorinius tyrimus,“ – sako šeimos gydytoja.

Populiarėja ir taip vadinami „vitaminų kokteiliai“, kurie padeda organizme atstatyti vitaminų ir mikroelementų kiekį. Jie ypač populiarūs tarp sportininkų. „Vitaminų kokteiliai“ taip pat gali būti skiriami daug ir intensyviai dirbantiems, neturintiems galimybės kasdien reguliariai vartoti vitaminų bei mineralų arba kaip organizmą atstatanti priemonė po persirgtų ligų. Yra žinoma, kad kai kurių žmonių organizmas nepasisavina geriamų vitaminų ir mikroelementų preparatų, todėl tokiems pacientams yra skiriama infuzinė terapija ar injekciją į raumenis, kas užtikrina greitą ir efektyvų šių medžiagų poveikį.

Lašinės infuzijos yra greita ir efektyvi priemonė savijautai pagerinti ir po gausesnio alkoholio vartojimo. Ne paslaptis, kad nesaikingas alkoholio vartojimas sukelia intoksikaciją, dehidrataciją, organizme sutrinka elektrolitų pusiausvyra.

„Šiuo metu galime rasti net ir skelbimų, kuriuose siūloma atvykti į namus ir lašelinės pagalba padėti greičiau „pasveikti“. Lašinę infuziją saugiausia yra skirti gydymo įstaigoje, gydytojui įvertinus paciento būklę, atlikus reikiamus laboratorinius tyrimus, įvertinus galimų alerginių reakcijų tikimybę bei prižiūrint kvalifikuotam medicinos personalui. Svarbu, kad būtų užtikrinti ir visi higienos bei sterilumo reikalavimai,“ – įspėja klinikos gydytoja G.Miliūnaitė.

Daugiau informacijos apie infuzinę terapiją mūsų klinikoje teiraukitės tel. +370 523 42020 arba el. p. info@bak.lt