LAPKRITĮ – DĖMESYS VYRŲ SVEIKATAI.

Baltijos ir Amerikos klinika lapkričio mėnesį nusprendė daugiau dėmesio skirti vyrų sveikatai. Juk iš tiesų stipriajai lyčiai dažnai dėmesio, rūpesčio ir globos reikia daug daugiau nei moterims.

Daugeliui vyrų prostatos ligos – intymi erdvė, apie kurią jie vengia kalbėti, labai dėl to išgyvena, kenčia psichologinį diskomfortą. „Sveikata – ne viskas, tačiau be sveikatos viskas yra niekas“, – sakė Sokratas. Todėl medikai nenustoja raginti pacientus nebijoti urologo kabineto, o sulaukus 50-ties būtinai lankytis jame kartą per metus. Tik tada bus galima užbėgti ligoms už akių arba sėkmingai jas išgydyti.

Diagnostika nėra skausminga

Pagrindiniai tyrimai, kurie bus atlikti urologo kabinete, tai apklausa, fizinė paciento apžiūra, digitalinis-rektalinis tyrimas, kuris nėra skausmingas, bet labai svarbus ir daug ką pasakantis gydytojui. Reikalui esant, pacientui gali būti atlikta echoskopija. Taip pat gali būti atliktas šlapimo srovės greičio matavimas, transrektalinė prostatos echoskopija.

PSA testas – tai paprastas kraujo tyrimas, bet vienas svarbiausių ankstyvos prostatos vėžio diagnostikos tyrimų.

Prostata – antroji vyro širdis. Vyro darbingumas ir lytinė potencija priklauso nuo prostatos veiklos. Pavojingiausia prostatos liga – prostatos vėžys, kuris neturi specifinių požymių. Svarbu žinoti: laiku nustatytas prostatos vėžys – išgydomas!

Kiekvienais metais prostatos vėžiu serga vis daugiau vyrų, o sergančiųjų amžius labai jaunėja.

(Lietuvos sveikatos informacijos centro duomenimis)

Dabar išsitirkite PSA ir laisvą PSA su nuolaida!

Pasaulio sveikatos organizacija įspėja:
Kiekvienam vyrui, sulaukusiam 45 m., reikia kartą per metus išsitirti PSA.
Kiekvienam vyrui, sulaukusiam 50 m., reikia 2 kartus per metus išsitirti PSA.

Taip pat PSA tyrimą rekomenduojama atlikti:

  1. Esant prostatos ligų simptomams. Tuomet tyrimą atlikti paskiria gydytojas. PSA padeda atskirti prostatos ligas nuo kitų šlapimo sistemos organų ligų.
  2. Sekant prostatos vėžio gydymo efektyvumą, geriant vaistus ar po operacijų.

Visi tyrimai atliekami šiuolaikiška įranga, kuri yra moderni ir leidžia tiksliai nustatyti patologiją.

Iki 2016 m. gruodžio 1 d. siūlome:

Priešvėžinę prostatos ištyrimo programą (prostatos specifinis antigenas (PSA) ir lasvas PSA, laisvo PSA/PSA santykis) tik už 15,00 eur. 

Kur kreiptis vyrui, jei tyrimas viršija normos ribas?

Jei PSA reikšmės padidėjusios, rekomenduokite nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją. Jis galės tinkamai įvertinti rezultatus, o esant reikalui ir nusiųsti pacientą gydytojo-urologo konsultacijai.