Cezario pjūvio operacija

Cezario pjūvio operacija

Cezario pjūvis – tai operacija, per kurią pro pilvo ir gimdos  sienelės pjūvį ištraukiamas vaisius ir placenta. Gimdymas Cezario būdu  gali būti planuojamas iš anksto arba gali būti netikėtai pasirinktas  prasidėjus natūralaus gimdymo komplikacijoms.Cezario pjūviu ši operacija pavadinta todėl, jog manoma, kad taip  gimė vienas Romos imperatorių. Kiti šaltiniai teigia, jog Cezario  laikais tokias operacijas darydavo mirusioms gimdyvėms siekiant  išgelbėti kūdikį.Cezario pjūvio operacija trunka apie valandą, tačiau vaikas gimsta jau  maždaug po 5 minučių. Gydytojas atveria pilvo dangalus ir gimdą. Kai  gimsta vaikas, pašalinama placenta ir praplečiami natūralūs gimdymo  takai, kad galėtų nutekėti lochijos, kaip ir po natūralaus gimdymo.

Kokiais atvejais atliekamas Cezario pjūvis?  Šis gimdymo būdas pasirenkamas tuomet, kai norima išvengti  natūralaus gimdymo komplikacijų, kurios gali sukelti pavojų gimdyvės ar  vaisiaus gyvybei. Dažniausiai gimdymo komplikacijų būna tuomet, kai yra  sėdyninė pirmeiga, t.y. kai į dubenį yra nusileidusi ne vaisiaus  galvutė, o jo pėdutės ar sėdynė. Taip pat Cezario pjūvis gali būti  neišvengiamas, jei vaisius eina veidine pirmeiga, t.y. galva atlošta  atgal, arba kai vaisius yra skersinėje padėtyje, t.y. kai gimdoje  kūdikis guli skersai. Taipogi, gydytojo sprendimą užbaigti gimdymo  operaciniu būdu gali nulemti tai, kai užsitęsia natūralus gimdymas arba  jei iškrenta virkštelė, yra neatitikimas tarp vaisiaus ir moters dubens  matmenų, ir manoma, kad natūralaus gimdymo metu vaisius gali būti  traumuojamas. Skubiai reikia atlikti Cezario pjūvį, jei plyšusi vaisiaus vandenų  pūslė. Kartais operaciniu būdu išimti mažylį tenka, kai anksčiau laiko  atsidalija placenta ar kai ji yra tokioje gimdos vietoje, kur jos  neturėtų būti. Cezario pjūvį gali tekti atlikti ir tuomet, kai motina  serga cukriniu diabetu ar eklampsija.

Eklampsija – tai pavojinga  nėščiųjų liga, kuriai būdingas padidėjęs kraujospūdis, sąmonės netekimas  ir traukuliai. Cezario pjūvio operacija taip pat dažniausiai atliekama, kai  nėštumas daugiavaisis. Taip pat galima teigti, jog kuo vyresnė moteris  gimdo pirmagimį, tuo didesnė tikimybė, jog jai reikės atlikti Cezario  pjūvį.

Galimos komplikacijos

Cezario pjūvio operacija nėra pavojinga, tačiau pavojus motinai  Cezario pjūvio metu daugiausiai siejamas su bendrinės nejautros  naudojimu. Gali sutrikti motinos kraujotaka, ji gali netekti daug kraujo  ar užsikrėsti kokia nors infekcine liga. Pavojus gali kilti ir vaisiui.  Natūralaus gimdymo metu dėl didelio slėgio siauruose gimdymo takuose iš  vaiko plaučių išstumiami vaisiaus vandenys, o atliekant Cezario pjūvio  operaciją to nebūna, tad iš pradžių tokiu būdu gimę naujagimiai sunkiai  kvėpuoja. Gali atsitikti ir taip, jog bendrinei nejautrai sukelti  vartojami vaistai slopina naujagimio kvėpavimą.