Odontologija (vaikų ir suaugusiųjų)

Gydytojai

Birutė Mackevičienė

Astijus Mackevičius

Monika Mackevičiūtė

 

 

 

 

 

 

 

Odontologijos paslaugas teikia UAB „A.Mackevičiaus odontologijos klinika“

Bendrosios paslaugos

Odontologinės procedūros atliekamos naudojant didinamuosius lęšius ir mikroskopą.

Dauguma odontologinių procedūrų atliekamos naudojant didinamuosius lęšius ir mikroskopą.

Registracija Tel: 8 646 16368

Radiologiniai tyrimai
Radiologiniai tyrimai atliekami siekiant tiksliai nustatyti diagnozę, sudaryti tinkamiausią gydymo planą bei kontroliuoti gydymo eigą.

Estetinis plombavimas
Estetinis plombavimas – tai danties restauracijos metodas, padedantis atkurti dantų funkciją. Estetinės restauracijos pagalba atstatomi nudilę, nuskilę, traumuoti dantys, koreguojama dantų forma, atkuriamas dentitas ir emalė. Plombavime naudojamas nano kompozitas, kuris tvirtumu prilygsta natūraliam danties emaliui ir yra atsparus dilimui, išskiria fluorą, kuris stabdo tolimesnį karieso formavimąsi.

Profesionali burnos higiena
Sveika burnos ertmė daro didelę įtaką gyvenimo kokybei (kalbant, valgant, kvėpuojant ryjant). Nesveika, pažeista burnos ertmė yra atviras kelias infekcijoms bei neigiamai veikia bendrą organizmo būklę – širdį, plaučių bei inkstų darbą, sąnarius ir net vaisių nėštumo metu. Dantų ėduonis ir apydančio ligos – tai labiausiai paplitusios odontologinės ligos, kurių pagrindinė priežastis yra bakterinės dantų, apnašos, todėl esant neadekvačiai ir prastai burnos higienai, tai yra puiki terpė daugintis bakterijoms, kurių pasekmė – blogas burnos kvapas, kietosios apnašos, ištinusios, paraudusios, kraujuojančios dantenos, dantų praradimas (apydančio ligos). Procedūros metu specialiais instrumentais ir ultragarsiniu skaleriu šalinamos kietosios bei minkštosios dantų apnašos, virš ir po dantenomis esantys konkrementai, atliekamas pigmentinio apnašo šalinimas ir dantų poliravimas, fluoro aplikacijos.

Dantų šaknų kanalų gydymas ir plombavimas
Šio gydymo tikslas yra pašalinti infekcinį procesą šaknies kanale, apsaugoti aplinkinius audinius bei periodontą nuo uždegimo. Gydymo metu atliekamas cheminis ir mechaninis kanalo valymas, pašalinami įvairūs organiniai nešvarumai, seni plombinių medžiagų likučiai. Dantų šaknies kanalą siekiama ne tik gerai išvalyti, bet ir išplatinti, suformuoti ir kokybiškai užplombuoti.

Dantų implantacija
Mūsų klinikoje gydytojas-implantologas atlieka dantų implanto įsodinimus (Straumann sraigtiniais titano implantais), sinuso dugno pakėlimo operacijas ir kaulinio audinio regeneracijas. Implantacija – tai pažangiausia, patikimiausia ir ilgaamžiškiausia prarastų dantų atkūrimo technolohija. Jei implantus prižiūrėsite, jie Jums tarnaus visą likusį gyvenimą. Kramtydami maistą jausitės taip pat, kaip turėdami sveikus savus dantis.

Dantų protezavimas
Dantų protezavimas – galimybė ir toliau džiaugtis visaverčiu gyvenimu. Bemetalės keramikos, cirkonio ir alkiuminio oksidų pagalba atsirado galimybė sukurti tobulai estetiškus dantis, o itin biokompaktiškos medžiagos naudojamos tiltų, laminatų ir vainikėlių gamyboje nesukelia jokių šalutinių reakcijų ar dantenų pakitimų ir puikiai toleruojamos. Dantų protezavimo pagalba pacientui sugrąžinama tai, ko jis neteko praradus dantis – galimybė valgyti, sukramtyti maistą, atkurti trūkstamus dantis ir jų eiles, prarastas sąkandžio funkcijas.

Dantų balinimas
Pastaruoju metu dantų balinimas – tai visame pasaulyje sparčiai populiarėjanti procedūra. Be to, JAV odontologų asociacija (ADA) pripažino, kad dantų balinimas yra viena efektyviausių ir saugiausių procedūrų estetinėje odontologijoje. Džiaugiamės galėdami Jums pasiūlyti šiuo metu vieną populiariausių, saugiausių beiu efektyviausių pasaulyje balinimo sistemų – Philips Zoom. Ši sistema ypatinga tuo, kad balina dentitą ir emalį, bet nepakeičia danties struktūros. Dantys gali išbalti net iki 8 atspalvių! Philips Zoom balinimo gelio sudėtyje yra kalcio jonų, kurie stiprina dantis, užpildo mikrodefektus, emalis tampa švelnesnis ir blizgesnis, taipat sumažėja dantų jautrumas, o esant pradinei karieso stadijai – procesas stabilizuojasi ir gali net visai pranykti.

BURNOS, VEIDO IR ŽANDIKAULIŲ CHIRURGIJOS PASLAUGOS
Veido ir žandikaulių chirurgas atlieka įvairias veido ir kaklo srities organų operacijas: šalina įvairius minkštųjų audinių auglius, cistas, padarinius po traumų, operacijų, šalina dantis operaciniu būdu (protinius, neišdygusius dantis), žandikaulių cistas, gydo seilių liaukų ligas, dantų, žandikaulių ir kitų veido kaulų traumas, dantų, žandikaulių, veido ir kaklo minkštųjų audinių uždegimus.

 • Nepiktybinių veido ir kaklo odos ir poodžio darinių (lipomų, ateromų) šalinimas.   Nepiktybiniai veido ir kaklo dariniai pašalinami vietinėje nejautroje per pjūvį odoje, juos išdalinant nuo aplinkinių audinių. Dariniai ištiriami. Dažniausiai po operacinio gydymo pasveikstama be tolimesnių neigiamų pasekmių.
 • Burnos, veido ir žandikaulių srities navikų biopsijos paėmimas ir ištyrimas.  Paprastai biopsija atliekama vietinėje nejautroje. Chirurginiu būdu paimamas nedidelis pakitusių audinių fragmentas, kuris ir ištiriamas.
 • Burnos ertmės operacijos.
 • Protinių, neišdygusių dantų šalinimas chirurginiu būdu.
  Žandikaulių cistų šalinimas.
 • Nepiktybinių burnos ertmės darinių šalinimas.  Nepiktybiniai dariniai pašalinami vietinėje nejautroje, juos išdalinant nuo aplinkinių audinių. Dariniai ištiriami. Žaizda susiuvama.
  Liežuvio ir lūpos pasaitėlio plastika.  Dažniausiai šios procedūros atliekamos vietinėje nejautroje. Trumpas pasaitėlis įkerpamas ar pašalinama tam tikra pasaitėlio dalis. Atlaisvinus aplinkinius audinius žaizda susiuvama tirpiais siūlais, kurių šalinti nereikia.
 • Seilių liaukos arba latako incizija, akmens pašalinimas, sergant seilių liaukos uždegimams.  Pažeidimui esant seilių liaukos latake (pvz. akmeniui), chirurginiu būdu pašalinama priežastis ir taip atstatomas seilių nutekėjimas bei normali funkcija.
 • Seilių liaukų cistų (mukocelės, ranulės) pašalinimas.  Vietinėje nejautroje pašalinamos cistos su pakitusia seilių liaukute arba sudaromos galimybės seilėms laisvai nutekėti.
  Gleivinės kraujagyslinių darinių šalinimas. Chirurginiu būdu pašalinamas pakitęs audinių fragmentas, o žaizda susiuvama tirpiais siūlais.

Klinikoje dirba veido ir žandikaulių chirurgas – Andrius Talijūnas.
Registracija Tel: 8 646 16368.

Ortodontinis gydymas
Gydymas ortodontiniais aparatais, koreguojančiais dantų padėtį, sąkandį, veido-žandikaulių sistemos vystymosi sutrikimus.
Rekomenduojamas pirmasis apsilankymas pas ortodontą 7-8 metų vaikams, nes ankstyvas ortodontinių problemų diagnozavimas bei gydymas dažnai yra trumpesnis, lengvesnis bei padeda išvengti sudėtingesnių problemų, galinčių atsirasti ateityje. Suaugusiems pacientams taip pat yra sėkmingai taikomas ortodontinis gydymas. Amžiaus riba tikrai nėra svarbi, gali skirtis gydymo taktika, priemonės ir trukmėų.
Idealiausias ortodontinis gydymas paauglystėje – 10-14 metų.
Ortodontinis gydymas taikomas, jei paciento netenkina dantų išvaizda dėl jų netaisyklingos padėties, taip pat jei yra netaisyklingas sąkandis.

Kokie aparatai yra naudojami ortodontinio gydymo metu:

Nešiojant fiksuotus dantų tiesinimo aparatus reikia naudoti: paprastą dantų šepetėlį, dantų pasta, vieno danties šepetėlį su dantų pasta ar specialiu geliu, tarpdančių šepetėlį su dantų pasta ar specialiu geliu, dantų siūlą bei skalavimo skystį. Taip pat rekomenduotina naudoti burnos irigatorius, su kuriais lengviau ir greičiau galima išsivalyti visus dantų paviršius. Norint pasitikrinti dantų išvalymo kokybę, galima naudoti „dažančias tabletes“.

Ortognatinė chirurgija yra žandikaulių korekcija, atliekama esant netaisyklingam sąkandžiui. Jos metu vienam arba abiems žandikauliams suteikiama nauja padėtis, kuri užtikrina taisyklingą abiejų žandikaulių tarpusavio padėtį.
Kodėl reikalingas ortodontinis gydymas?

 • Sveikesnės dantenos – išgydžius dantų susigrūdimą, dantenos gali geriau priglusti aplink dantis ir tokiu būdu sumažinti dantenų uždegimo pavojų.
 • Lengvesnis ir kokybiškesnis dantų valymas – kai dantys tiesūs, juo patogiau pasiekti ir lengviau išvalyti, tai sumažina karieso rizikos laipsnį.
 • Geresnė kramtymo ir smilkininio žandikaulio sąnario funkcija – geresnis sukandimas leidžia patogiai kramtyti ir apsaugoti smilkininį žandikaulio sąnarį nuo patogologijos.
 • Mažesnis dantų nusidėvėjimas – netiesūs dantys greičiau nusidėvi, o tai sukelia kramtymo funkcijos disharmoniją, dantų jautrumą ir prastą estetinį vaizdą.

VAIKŲ ODONTOLOGIJA
Itin svarbu nuo pat mažų dienų vaikus mokyti tinkamos burnos higienos, ugdyti ir diegti dantų valymo įpročius bei įgūdžius. Pirmasis vizitas pas odontologą ar burnos higienistą turėtų būti tada , kai Jūsų mažyliui išdysta pats pirmasis dantukas.
Licencijuoti vaikų gydytojai odontologai gydo vaikų dantukus, taikant vietinę arba bendrinę nejautrą. Vieno seanso metu sugydomi visi ėduonies pažeisti dantys.

 • Profesionali vaikų burnos higiena;
 • Pieninių dantų nekomplikuoto ir komplikuoto karieso gydymas;
 • Pirmieji nuolatiniai dantys ir jų priežiūra, silantai.

Dantys bendrinėje nejautroje gydomi:

 • Kai vaikas labai mažo amžiaus;
 • Daug ėduonies pažeistų dantų;
 • Reikalingas chirurginis gydymas;
 • Vaikas bijo dantų gydymo;
 • Neįgaliems vaikams bei suaugusiesiems;
 • Pacientams, patiriantiems stiprų pykinimą, refleksiją.

Registracija Tel: 8 646 16368/dirbame ir šeštadieniais.

Periodontologinis gydymas
Periodonto (apydančio) liga – tai lėtinėinfekcinė liga preidanteninių audinių ir dantenų liga, kurios priežastis – bakterinės apnašos. Vyresnio amžiaus pacientų burnos higiena ir ertmė yra komplikuotesnė nei jaunesnio amžiaus žmonių – laikui bėgant dantenos nusileidžia, šaknys tampa apnuogintos, tirpsta kaulas, be to, imuninė sistema yra silpnesnė, skatinanti periodonto ligų progresavimą. Gydytojas-periodontologas apžiūros metu įvertina paciento būklę, nustato ligos atsiradimo priežastį ir kartu su kitais specialistais skiria gydymo planą. Periodonto ligų gydymas yra sudėtingas, o laiku nepradėjus gydyti, gręsia dantų netekimas.

SPECIALISTAI

Astijus Mackevičius
Protezavimas, dantų implantacija, periodontologija.
Birutė Mackevičienė 
Terapinės paslaugos: endodontija, estetinis dantų plombavimas.
Monika Mackevičiūtė
Gyd. odontologė.
Eglė Kiverytė
Burnos higienistė
Andrius Talijūnas
Veido ir žandikaulio chirurgas.
Inga Mikalonienė
Burnos higienistė.
Geda Mažeikienė
Vaikų gyd.odontologė.
Giedrius Krukonis
Gyd. periodontologas.
Inga Juškienė
Vaikų gyd. odontologė.
Indrė Naruševičiūtė
Burnos higienistė

Daugiau vaizdo įrašų galite pamatyti čia >>