Breketai

Metaliniai breketai – dažniausiai naudojama breketų rūšis. Jie skiriasi savo dydžiu, vidinėmis savybėmis, patogumu, taip pat kaina. Naudojant metalinius breketus gydymas yra truputį greitesnis negu naudojant kitų rūšių breketus, bet jie yra mažiau estetiški.

breketai1

 

 

 

 

 

Keramikiniai breketai yra estetiškesni lyginant su metaliniais breketais, bet taip pat jais gydymas trunkas   ilgiau ir jie brangesni. Šios rūšies breketus galima klijuoti ant viso dantų lanko arba tik ant labiau matomų priekinių dantų, ant mažiau matomų šoninių dantų uždedant metalinius breketus. Jei keramikinis breketas įskyla ar nulūžta, jį reikia pakeisti nauju.

breketai2

 

 

 

 

 

Safyriniai breketai – tai breketai, labiausiai atitinkantys natūralią dantų spalvą, todėl mažiausiai pastebimi. Tačiau jų didesnė kaina ir sudėtingai nuimami.

breketai3

 

 

 

 

 

Beligatūriniai breketai (metaliniai ir keramikiniai). Šiuose breketuose yra specialus užraktas, dėl kurio viela neprisispaudžia kaip įprastai ir taip sumažinama trintis sistemoje. Nešiojant šios rūšies breketus gydymas trunka trumpiau ir pas ortodontą reikia lankytis rečiau (kas 1,5-2 mėnesius). Su jais lengviau palaikyti burnos higieną, mažesnis dantų jautrumas po vizito, tačiau ne visais atvejais galima panaudoti jų privalumus.

breketai4

 

 

 

 

 

Liežuviniai breketai. Juos galima vadinti pačiais estetiškiausiais, nes jie klijuojami ant liežuvinių dantų paviršių, todėl yra nematomi iš išorinės pusės. Nešiojant šiuos breketus yra sudėtingiau kokybiškai išsivalyti dantis, jie dirgina jautrią liežuvio gleivinę, taip yra ženkliai brangesni nei standartiniai ir keramikiniai breketai ir tinka ne visiems atvejams.

breketai5

 

 

 

 

 

Kai nešiojate breketus:

  • Sudėjus breketus po kelių valandų dantys tampa jautrūs kramtant, kandant, atsiranda tempimo – veržimo jausmas. Po kelių dienų ar savaitės skausmas sumažėja.
  • Uždėjus breketus dantų jautrumui ir skausmui mažinti rekomenduojami nesteroidiniai priešuždegiminiai aparatai, pvz., paracetamolis, ibuprofenas ir kt.
  • Kadangi breketai ir krūminių dantų užraktai gali dirginti lūpų ir skruostų gleivinį, reikia naudoti ortodontinį vašką, skirtą uždengti braižantį breketą ar užraktą.
  • Uždėjus breketus, apie 3-4 valandas valgyti negalima, po to apie 2-4 dienas valgyti tik minkštus produktus, kol tiek laiko reikia sukietėti breketus prie dantų klijuojančiai medžiagai.
  • Dantis valyti itin kruopščiai šepetėliu, tarpdančių šepetėliais, skalavimo skysčiu. Taip pat galima naudoti burnos irigatorių, su kuriuo lengviau ir kruopščiau galima išsivalyti visus dantų paviršius, nešiojantiems breketus. Bloga burnos higiena gali sukelti dantenų uždegimą, dantų ėduonį.
  • Nešiojant breketus, negalima kąsti ir kramtyti kieto maisto, patartina kietesnį maistą susismulkinti peiliu.
  • Vengti traumų, lankant kontaktinio sporto treniruotes, užsidėti apsaugines kapas.
  • Atsiklijavus breketui, kitai detalei ar duriant vielai, kuo skubiau kreiptis į savo ortodontą.