Funkciniai aparatai.

Funkciniai aparatai yra nuimami (Twin-block) ortodontiniai aparatai skirti koreguoti netaisyklingą sąkandį. Funkciniai aparatai dažniausiai taikomi intensyvaus augimo laikotarpiu 12-14 metais. Nešiojant nuimamą aparatą, rekomenduojama jį nešioti 12-14 val. ir daugiau per parą, kad būtų gaunamas norimas rezultatas. Valgant, geriant, kalbant ir valantis dantis, aparatą rekomenduojama išsiimti.

Funkciniai aparatai

 

 

 

 

 

Nenuimami (Forsus 3M, Power-scope) funkciniai aparatai taip pat yra taikomi intensyvaus augimo laikotarpiu – 12-14 metais. Jie priverčia pacientą laikyti apatinį žandikaulį išstumtą pirmyn ir taip keičia žandikaulio ir dantų padėtį. Nenuimami funkciniai aparatai fiksuojami ant dantų lanko ir žiedų, nešiojami 12 mėnesių. Prie šio aparato priprantama vidutiniškai per 1 savaitę. Taip pat nešiojant šiuos aparatus, rekomenduojama vengti kieto maisto.

Kai nešiojate nuimamus funkcinius aparatus, dantų priežiūra nesiskiria nuo įprastinės. Aparatą laikykite specialioje dėžutėje, kai jį išsiimate, saugokite nuo naminių gyvūnų, taip pat juos rekomenduojama išsiimti žaidžiant judriuosius žaidimus.

Funkciniai aparatai2