SKLEROTERAPIJA – efektyvus venų varikozės ir kapiliarų tinklo gydymas.

Visus venų varikozinės gydymo būdus galima suskirstyti į dvi grupes – invazinį ir ne invazinį.

Konservatyviesiemsne invaziniams varikozinės venų ligos gydymo būdams priskiriamas specialus kompresinis trikotažas-kojines , įvairūs išoriškai vartojami tepalai ir kremai, geriamieji preparatai ir pan. Deja, taikant vien konservatyvius gydymo metodus išgydyti varikozės pažeistas venas nepavyksta. Visi  konservatyviojo gydymo metodai labiausiai tinkami kaip pagalbinė priemonė ruošiantis chirurgimei procedūrai.

Injekcinė skleroterapija taikoma kaip savarankiškas venų varikozės gydymo metodas ir kaip pagalbinė priemonė chirurgiškai gydant venų varikozę. Šiuo metu Vakarų Europoje bei JAV skleroterapijos būdu yra gydoma beveik pusė sergančiųjų venų varikoze. Injekcinės skleroterapijos metodo esmė – vaistais sukeltas varikozės pažeistos kraujagyslės užakimas. Priklausomai nuo venų pažeidimo laipsnio gydymo kursą gali sudaryti 3-5 skleroterapijos seansai. Procedūros eiga stebima ultragarsine aparatūra.

Šiuo metu Baltijos ir Amerikos klinikoje taikoma nauja venų vizualizacijos sistema “VENO LIGHT”.  Ji padeda gydytojuimatyti giliau odoje esančias venas ir efektyviai jas uždaryti vaistais. Ši metodika padidina skleroterapijos efektyvumą.

Lazerinis venų varikozės gydymas dvigubo žiedo lazeriu laikomas vienu progresyviausių chirurginių gydymo metodų. Tai minimaliai pacientą traumuojanti procedūra, po kurios pacientas jau kitą dieną gali užsiimti įprasta veikla. Vietiškai nuskausminus, į pažeistą veną įvedamas endovaskulinis lazerio zondas ir, kontroliuojant ultragarsu, lazerio spinduliu sukeliama vidinės venos sienelės uždarymas.

 Gydytojo kraujagysliu chirurgo Aruno Grinkevičiaus nuomone, lazerinių operacijų sėkmė priklauso ne tik nuo specialisto patirties, bet ir nuo įrangos. Moderniausiuose lazeriuose taikomas ziedinis spindulys. Tai vienas iš greito gijimo ir neskausmingos procedūros garantų.