VASAROS AKCIJA: erkinio encefalito ir Laimo ligos tyrimai už specialią kainą!

Erkės pačios ligų nesukelia, tačiau perneša užkrečiamųjų ligų sukėlėjus – virusus ir bakterijas. Siurbdama kraują erkė užsikrečia ir perduoda ligos sukėlėjus žmogui ar gyvūnui.

Lietuvoje erkių užsikrėtimas erkinio encefalito bei Laimo ligos sukėlėjais yra vienas didžiausių Europoje. Kasmet Lietuvoje suserga iki 3 tūkstančių žmonių Laimo liga ir iki 500 žmonių erkiniu encefalitu. Dažniausiai šiomis ligomis užsikrečiama įsisiurbus infekuotai erkei, o erkiniu encefalitu galima užsikrėsti ir vartojant nevirintą ožkų ar karvių pieną.

Įsisiurbus erkei ją būtina kuo greičiau ištraukti specialiu ištraukėju ar pincetu. Ištrauktą erkę (gyvą ar negyvą) galima atnešti į laboratoriją ištyrimui.

Jei erkė neužkrėsta ligos sukėlėjais, tuomet galite būti ramūs, kad erkė jūsų neužkrėtė. Jei erkėje nustatomi ligos sukėlėjai, tuomet rekomenduojama iki 28 dienų stebėti savo sveikatos būklę ir, pasireiškus ligos simptomams, panašiems į gripą ar peršalimą, kreiptis į gydytoją dėl kraujo laboratorinių tyrimų atlikimo bei gydymo paskyrimo.

Laboratorinius antikūnų tyrimus iš kraujo dėl susirgimo Laimo liga arba erkiniu encefalitu rekomenduojama atlikti ne anksčiau kaip po 14 dienų nuo užkrėstos erkės įsisiurbimo dienos.

DĖMESIO, AKCIJA!

Mūsų klinikoje galima atlikti gyvų ir negyvų erkių tyrimus dėl erkinio encefalito bei Laimo ligos sukėlėjų nustatymo PGR metodu už specialią kainą!

Erkės ištyrimas dėl erkinio encefalito (PGR) –16.00 EUR (vietoj 32 EUR)

Erkės ištyrimas dėl Laimo ligos (PGR) – 16.00 EUR (vietoj 32 EUR)

VASAROS AKCIJA galioja iki rugpjūčio 30 d.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 5 234 2020.